Uzupełnij tekst zgodnie z treścią lektury

Pobierz

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Jedna powieść wiele gatunków 2 Temat 2. profile internetowe bohaterów 7 Temat 3.. Pod poleceniem znajduje się tekst, a w nim pola, które należy uzupełnić, wybierając odpowiednie kafelki.1 Między nami Scenariusze do lektury Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Opracowała Katarzyna Bandulet Spis treści Temat 1.. THE MYSTERY OF THE REAL ROBINSON CRUSOE Everybody knows the story of Robinson Crusoe, a sailor who lived on a desert island near the coast of Chile.Polonistyczna: Zestawienie ilustracji z treścią lektury, postaci główne i drugoplanowe, głośne, jednostkowe czytanie utworu, ustalenie miejsca i czasu wydarzeń, próby oceny tytułowego bohatera utworu,, ustalenie kolejności wydarzeń, opowiadanie o niezwykłych losach Lampo na podstawie lektury, pisownia wyrazów z trudnością .Cel: uczeń udziela poprawnych odpowiedzi zgodnie z treścią fragmentu lektury, uzupełnia informacje o lekturze P.. 2014-03-26 19:28:01 Uzupełnij zdania 2012-11-12 19:27:46 Napisz zyciorys Andrzeja Radka, zgodnie z trescia lektury.. Cześnik jest bardzo gwałtowny i porywczy,natomiast Rejent jest człowiekiem skrytym, potajemnie knującym intrygi, a jednocześnie posiadającym umiejętność słuchania innych..

Uzupełnij tekst z zgodnie z treścią lektury.

Ustal kolejność na osi czasu.. 15/19 Suuuuuper!Poniżej znajduje się polecenie o treści: "Dobierz odpowiednie zwroty z podanego zbioru, aby zamienić styl kolokwialny na urzędowy".. XIX wieku.. Papkin przypatruje się z uwagą Rejentowi, który jak zawsze z założonymi na piersiach rękoma, nieporuszenie w miejscu stoi.. (0-4) Przeczytaj tekst.. Luki należy uzupełnić w języku angielskim.. Koronawirus: szczepienia i ważne informacje.. Pogłębiona argumentacja.Luzik, pamiętam jak bardzo mnie ta lektura nudziła i czytałam ją z przymusu, nie jestem wielką fanką takich powieści.. 4.Przeczytaj tekst.. Pokoloruj obrazek.. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.. Pierwsze wydanie książkowe (w zbiorze dzieł Fredry) miało miejsce w 1838 roku we Lwowie.Oba rękopisy dramatu przechowywane są w Zakładzie Narodowym im.Ossolińskich we Wrocławiu.. Prapremiera Zemsty odbyła się 17 lutego 1834 we Lwowie w teatrze Jana Nepomucena Kamińskiego z Janem .Przeczytaj tekst.. Przeczytaj fragment lektury "Kapelusz Pani Wrony" "Nic w ogrodzie" str.70/71/72/73, udziel ustnych odpowiedzi na pytania znajdujące się pod tekstem..

Uzupełnij obrazek zgodnie z treścią czytanki.

K. Wykonaj ćwiczenia : 1,2,3,4 str.76/77 PRACA DO WYKONANIA .zadania z luką, wymagające uzupełnienia zdania bądź krótkiego tekstu jednym lub kilkoma wyrazami .. 1 pkt Forma wypowiedzi zgodna z formą wskazaną w poleceniu.. Luki należy uzupełnić w języku angielskim.. Pobierz (doc, 24,0 KB) .. Kto powiedział poniższe słowa/uzupełnij cytat: "Smutna zległam, smutne jest to pierwsze święto, które ci wyprawiam, z twojej przyczyny smutno .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 60 słów.. Uzupełnij luki w zdaniach 9.1. .. Zapisz, tutaj lub w zeszycie, z jaką prośbą możesz zwrócić się do wymienionych instytucji.. Zobacz politykę cookies.. Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi 13 Temat 4.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. -9.4. zgodnie z treścią tekstu.. Ćwiczenie .Uzupełnij luki w tekście (wykasuj kropki, a w ich miejsce wpisz swoje odpowiedzi): .. wydarzenia i nadaj zdjęciom tytuły zgodne z treścią lektury.. dowiedz się więcej Otwórz okno z tłumaczem języka migowego;Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Pisz zgodnie z planem: we wstępie przedstaw Tadeusza, bohatera Twojego opowiadania, zgodnie z treścią obowiązkowej lektury, w rozwinięciu przedstaw i opisz Twoje wymyślone spotkanie z Tadeuszem,Gratulacje przez wielkie ,,G" Wielkie gratulacje..

-9.4. zgodnie z treścią tekstu.

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:O autorze.. Nieuwzględniony jeden element polecenia (inny niż forma).. test ze znajomości treści lektury "Dzieje Tristana i Izoldy" dla licealistów.. Jakim typem ucznia jesteś?. Papkin mówi dalej na stronie.Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Co mamy na kocyku?. Wydarzenie najwcześniejszeZemsta - komedia Aleksandra Fredry w czterech aktach, która powstała w początku lat 30.. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!. Ona ma namiot dla lalek.. Czy znasz te kultowe teksty babci?. Szkoła latania - scenariusze lekcji Uczniowie odnajdują w tekście lektury przykłady wskazanych sposobów wyrażania różnych treści w komiksie, prezentują je i omawiają.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.. Małemu Księciu Ziemię polecił odwiedzić .. Odpowiedź jest bardzo prosta.. -9.4. zgodnie z treścią tekstu.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.wolne lektury; Wolne Lektury.. Praca z tekstem.Lektury dostępne.. Uzupełnij luki w zdaniach 9.1.. Chłopiec chciał tutaj spotkać .. .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Uzupełnij tekst z treścią lektury "Balladyna" Za radą.do chaty Wdowy przyjechał ., który chcia…Tym,co różni Cześnika od Rejenta jest różnorodność charakterów ..

Twórcze wykorzystanie treści lektury.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Jeśli masz przed sobą test z tej lektury to z tą wiedzą na pewno zdasz.. Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.. Czytanki, teksty, opowiadania i artykuły, którym towarzyszą testy wyboru i ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu i umiejętność wyszukania informacji.. Stary i ślepy harfiarz z wyspy Scio przyszedł nad brzegi Morza Egejskiego, a usłyszawszy z wielkim hukiem łamiące się fale; myślał, że szum ów pochodził od zgiełku ludzi, którzy się zbiegli pieśni rycerskich posłuchać.Znajdźcie w tekście odpowiednie przykłady, które posłużą wam do stworzenia notatki.. Telewizja Polska S.A. Polskie Koleje Państwowe S.A. uzupełnij treść.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Strona 9 z 14 Zadanie 9.. Tytułu powinny być .. kolejność była zgodna z tą z epopei.. Katalog Zasobów Dodatkowych.. 2010-01-20 22:50:00Przeczytaj tekst.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.Uzupełnij poniższe zdania, wpisując jedno słowo w lukę.. Rejent- swoją fałszywą pobożność podkreśla ulubionym zwrotem: "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba".KOCHANY POETO RUIN!. Dlaczego najlepsze miejsce na pracę z bohaterem literackim to cyfrowa biblioteka Wolne Lektury?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt