Baśń o waligórze i wyrwidębie plan wydarzeń

Pobierz

Cele: uczeń: - poznaje treść baśni, potrafi ją streścić, - rozpoznaje bohaterów, umie wskazać cechy, jakimi się odznaczają, - umie odnaleźć fragm.. charakterystyka opisz swoje miasto po angielsku Opium w rosole opracowanie opowiadanie wzór opowiadanie z elementami opisu Opowieść Wigilijna recenzja osiągnięcia Sumerów pamiętnik narkomanki streszczenie pan tadeusz koncert wojskiego pan tadeusz opisy przyrody Pan Tadeusz plan wydarzeń .SCENARIUSZ ZAJĘĆ Temat zajęć: ELEMENTY REALISTYCZNE I FANTASTYZNE W BAŚNI "O WALIGÓRZE I WYRWIDĘBIE" Cele zajęć: • Płynne opowiadać poznany tekst • Odróżniać elementy fantastyczne od realistycznych • Odczytywać ze zrozumieniem treść tekstów literackich • Podać wyznaczniki baśni Metody pracy: • Metoda programowa: praca z tekstem, praca z materiałem .O Waligórze i Wyrwidębie - Teleturniej.. B. prozą.. Zadanie domowe: Twoja klasa przygotowuje inscenizację baśni O Waligórze i Wyrwidębie".. Śmierć matki.. Urodziła tam dwóch synów, a sama umarła.. Obaj bracia.. poleca 82 % Język polskiBaśń "O Waligórze i Wyrwidębie" jest napisana A. wierszem.. Nie myl baśni z bajką.. Zadanie 5.. Przeczytaj baśń.. Wkrótce następne w podobnej tematyce.. Niestety doskonały plan skomplikowało nieprzewidziane zachowanie smoka, który rzucił się na Waligórę.. Wtedy smok rzucił się na Waligórę, który także skoczył na dwie mile i spotkał brata..

O Waligórze i Wyrwidębie - Plan wydarzeń.

KLUCZ ODPOWIEDZI .. C (0-1) uczeń rozpoznaje bohatera baśni; 3.BAŚŃ O SMUTNYM SMOKU Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami w królestwie złego króla Certuliona w ciemnej jaskini żył smok.. B.Drugi Ma przyjął z wdzięcznością perłę, schował ją do woreczka, który nosił na szyi i poszedł do domu.Zapraszam na moje pierwsze dzieło lektorskie.. Bajka ma na celu .O Waligórze i Wyrwidębie - Gameshow testi.. C. wykład był jedynie wprowadzeniem w ciekawe plany profesora.. Potem razem go zaatakowali i zabili.O Waligórze i Wyrwidębie streszczenie legendy.. Uzupełnij zdania na podstawie baśni o Waligórze i Wyrwidębie.. Dzieciństwo Waligóry i Wyrwidęba.Temat: O nieprawdopodobieństwach w baśni "O Waligórze i Wyrwidębie".. wróżka Waligóra naprzód pół.. B. wzajemna miłość braci i ich wspólne działania.. Uratowanie stada baranów przez Janosika.. Chłopców wychowała wilczyca i niedźwiedzica.. Typowy motyw baśniowy w "Waligórze - Wyrwidębie" to A. wędrówka w świat.. W miejsce kresek wstaw ó, u, rz, ż. _yło sobie dw_ch j_nak_w: Walig_ra i Wyrwidąb.. D. Entomologia nie zrozumiała, na czym polega pływanie, i profesor jestBaśń swobodnie operuje antropomorfizacjami przyrody, uwypukla normy moral- .. widywać następujące w toku akcji wydarzenia, odczytywać analogie i kontrasty..

Napisz plan wydarzeń baśni.

Zadanie 6.. 1. las lub w lesie (0-1) uczeń określa miejsce wydarzenia; 2.. Lecz jak potwór wyszedł z jamy Wyrwidąb skoczył na dwie mile tak szybko, że smok nie mógł go dogonić.. 1) Kim była matka braci bliźniaków?. Wychowały ich zwie__ęta, więc potę_ną moc posiedli.. charakteryzujące bohaterów, - poznaje pojęcie baśni i jej cechy, - wskazuje elementy i wydarzenia .KARTA PRACY Baśń o Waligórze i Wyrwidębie.. C. wykarmienie niemowląt.. "O Waligórze i Wyrwidębie" - streszczenie legendy Żona myśliwego zbierała w lesie jagody.. P.W baśni O Waligórze i Wyrwidębie występują następujące postacie fantastyczne - Waligóra, Wyrwidąb, mały człeczek, smok Przedmioty fantastyczne - trzewiki, kobierzec Wydarzenia fantastyczne - wykarmienie bliźniąt przez niedźwiedzie i wilczycę, latanie na kobiercu, szybkie bieganie trzewikami Postacie realistyczne - żona…Akcja toczy się w nieokreślonym czasie i miejscu, a ważną rolę odgrywa starcie dobra ze złem oraz motyw wędrówki bohatera.. Pamietaj o wszystkich elementach zaproszenia i informacjach dodatkowych, np. napisz, jakie korzyści wynikają .Podaj miejsce pierwszego wydarzenia opisanego w baśni.. More Questions From This User See All .9.Z jakiej baśni pochodzą następujące fragmenty?.

1.Ułozyć plan wydarzeń... 2.Jakimi cechami się odznaczają czy to cechy zwykłych ludzi?

Napisz typowe zakończenie pasujące do baśni o Waligórze i Wyrwidębie.. Miłego słuchania.. Zostawione niemowlęta nie karmiła żadna z niewiast: jednego karmiła wilczyca, a drugiego niedźwiedzica.. Ten, którego wychowała niedźwiedzica nazywał się Wyrwidąb, a ten, którym opiekowała się wilczyca Waligóra.. Wytłumacz, dlaczego bracia mieli niezwykłą siłę.. o Waligórze i Wyrwidębie istnieją sformułowania mogące "rozbudzić uczucia sadystyczne" i demoralizować młodzież, np. jeden z braci "w walce ze smokiem .3.. Co wykarmiła wilczyca, ten się nazwał Waligóra; drugi Wyrwidąb się nazwał.Napisz typowe zakończenie pasujące do baśni o Waligórze i Wyrwidębie.. Sława Janosika dzieki pomocy niesionej góralom.Czego można nauczyć się od pszczół?. Tamara34 Są to cechy: dobro ze złem zwycięża, są wydarzenia fantastyczne, są wydarzenia realistyczne.. Podaj tytuły innych utworów, w których występuje smok.. Naucz się opowiadać baśń.. a) Obu wykarmiła lisica b) Jednego wykarmiła wilczyca, a drugiego lwica c .Elementy realistyczne i fantastyczne w baśni "O Waligórze i Wyrwidębie" - elementy informatyki na języku polskim Scenariusz lekcji języka polskiego w klasie czwartej z wykorzystaniem komputera na zajęciach lekcyjnych.. Ludzie nazwali go smutnym, ponieważ wylał jezioro łez..

Przepisz wyjaśnienia na temat wydarzeń i postaci fantastycznych ze str. … ContinuedNapisz plan wydarzeń baśni.

Lekcja dotyczy tematyki baśni.. Podkreśl wyrazy z ó niewymiennym.. Magiczny przedmiot to .. Jego niezwykła mocPolska baśń ludowa O Waligórze i Wyrwidębie Podręcznik s.53-55.. Bajka - jest to krótki utwór wierszowany mający charakter dydaktyczny.. B. opowiadanie.. 12 listopada 2011 Józef Ignacy Kraszewski Kwiat paproci Podręcznik s.75- 82. a) księżniczką b) dwórką c) żoną myśliwego 2) Matka urodziła chłopców a) w swojej chacie b) w lesie zbierając jagody c) w szpitalu 3) Kto wykarmił pozostawione dzieci?. a) Obu wykarmiła lisica b) Jednego wykarmiła wilczyca, a drugiego lwica c) Jednego .Przeczytaj baśń Kazimierza Władysława Wójcickiego "O Waligórze i Wyrwidębie".. Do scenariusza dołączone są karty pracy: komputerowa i papierowa.Waligóra i Wyrwidąb.. Zaproś na przedstawienie kolegów i koleżanki z innej klasy.. Żaden człowiek nie odważył się zbliżyć do jego pieczary.. Nikt jednak nie wiedział, dlaczego smok płakał i płakał.. Baśń "Królowa pszczół" Jacoba i Wilhelma Grimmów.. Zaznacz dwa opisy królowej Tatry.Jakie są cechy baśni "O Waligórze i Wyrwidębie" .. Narodzenie się bliźniąt - Waligóry i Wyrwidębu.. 4.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz plan wydarzeń baśni (fragment ) pt o waligórze i wyrwidębie napisz nati9897 nati9897 23.04.2015 Polski Szkoła podstawowa rozwiązane Napisz plan wydarzeń baśni (fragment ) pt o waligórze i wyrwidębie napisz 2 Zobacz odpowiedziBaśń: O Waligorze i Wyrwidębie.. D. zbieranie jagód w lesie.. Uwaga!. Kiedy do pomocy poszkodowanemu przybył brat, szanse stały się niewielkie.Gdy podeszli pod jamę postanowili, że Waligóra zatrzęsie górą smoka, a gdy smok wyjdzie Wyrwidąb uderzy go dębem.. Question from @Wiktor543 - Szkoła podstawowa - Polski.. Jeśli Ci się podoba : subskrybuj lub poleć znajomym.. 0-2 pkt Ponumeruj wydarzenia z baśni "O Waligórze i Wyrwidębie" według kolejności ich występowania.. Przeczytaj baśń Kazimierza Władysława Wójcickiego "O Waligórze i Wyrwidębie".. Przykłady to: "Królewna Śnieżka" i baśń "O Waligórze i Wyrwidębie".. 1) Kim była matka braci bliźniaków?. A_ tu g_ra na p__eszkodzie.Mam ułożyć Plan Wydarzeń ;/ Proszę o pomoc !. a) księżniczką b) dwórką c) żoną myśliwego 2) Matka urodziła chłopców a) w swojej chacie b) w lesie zbierając jagody c) w szpitalu 3) Kto wykarmił pozostawione dzieci?. Zadania wynikające realizacji PPEK i sprawdzianów próbnych.. Zapisz, czego może nas nauczyć ta baśń?. Żona jednego myśliwca zbierając w lesie jagody porodziła tam bliźnięta; a obydwa byli chłopcy, sama zaraz wnet umarła.. 0-1 pkt W tekście przeważa A. opis.. Dominika Grabowska 20 sierpnia, 2013 język polski, Szkoła podstawowa 3 komentarze.. Proszę pomozcie, to wazne moja siostra ma takie zadanie na jutro .Zgodnie z postanowieniem Waligóra miał zatrząść górą, a Wyrwidąb uderzyć potwora drzewem.. Decyzja zmierzenia się ze smokiem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt