Pola znaczenie imienia

Pobierz

Pola to imię żeńskie, które powstało jako zdrobnienie imienia Apolonia i z biegiem czasu zaczęło występować samodzielnie.. Imię to powstało albo od zdrobnienia Apolonii, albo ze spolszczenia angielskiego imienia Paula.. Stanowi ono zdrobnienie innego imienia, które w oryginale brzmi "Apolonia".. Lubi uczyć się nowych rzeczy i kształcić się.. To pracowita i gospodarna kobieta.. strona 6: numerologia dla imienia PolaPola - znaczenie imienia Pola, imieniny.. Ma w sobie wiele wrażliwości i dobroci.. Jak zdrabnia i odmienia się imię Pola?. Ma swoje plany i cele, do których dąży według zasad.. Żyje według ustalonego porządku i bardzo rzadko pozwala sobie na jakieś nieprzemyślane posunięcia czy fantazje.. Jak imię to brzmi w innych językach?. Imieniny Poli świętuje się dwa razy w roku - 9 lutego i 23 września.. Uwielbia imprezy, spotkania z najbliższymi przyjaciółmi i zakupy.. Prędzej wybierze wieczór spędzony na .Pola.. Przy tym lubi towarzystwo, od spotkań rodzinnych, poprzez imprezy, aż po wypady na zakupy z koleżankami.. Paula to niestabilna emocjonalnie, dość nerwowa, ale przede wszystkim niezwykle wrażliwa i delikatna kobieta.. Odzywa się gdy ma do powiedzenia coś ważnego.. Imię Pola pochodzi od imienia Apolonia i dopiero od kilku lat jest oddzielnym imieniem.Znaczenie: pierwotnie zdrobnienie od imienia Apolonia (należąca do Apolla), dziś funkcjonuje również samodzielnie..

Poznaj znaczenie imienia Pola.

Jej męczeństwo opisano w jednym z listów św. Dionizego Wielkiego.. Zdecydowanie nie lubi pustego gadania, plotkowania, czy rozmów o pogodzie.. Charakterystyka: Pola to osoba wrażliwa i małomówna.. Nosi je dziś 2881 Polek (w 2001 r. - 761).. Wywodzi się zatem z języka greckiego i oznacza: "należąca do (boga) Apolla".. Ranking imion dla dziewczynek 2019: Maja, Lena, Julia, .Pola - zdrobnienie imienia Apolonia, od niedawna bywa nadawane jako samodzielne imię.Być może usamodzielniła się pod wpływem pomieszania zdrobnienia Apolonii z imieniem Paula, wymawianym w niektórych językach jako Pola.Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Pola zajmuje 11. miejsce w grupie imion żeńskich.. Pola imieniny obchodzi 9 lutego, w imieniny Apolonii, lub 23 .Znaczenie imienia: Pola.. Lubi zwracać na siebie uwagę, chętnie przebywa wśród ludzi i szybko nawiązuje nowe znajomości.. Sprawdź znaczenie i pochodzenie imienia Pola na Niebieskie Pudełko.. Wywodzi się z Grecji i oznacza;należącą do Apolla;.. Sprawdź kiedy obchodzone są imieniny Poli.. Pola to prawdziwe "żywe srebro".Pola jest osobą rozważną, rozsądną, zdolną i zorganizowaną o wielkim sercu.. Nie wdaje się w kłótnie, konfrontacje, unika napięć.. Kiedy Pola obchodzi imieniny.. Jest małomówna i bardzo wrażliwa, dlatego najlepiej czuje się w domu, wśród osób, które dobrze zna.Pochodzenie imienia Pola..

Pola to zdrobnienie imienia Apolonia.

Pola w innych językach: łacina, j. angielski, j. niemiecki, j. włoski .Pola to zdrobnienie imienia Apolonia, nadawane osobno od stosunkowo niedługiego czasu.. W towarzystwie nie gra pierwszych skrzypiec, jest raczej małomówna, więcej słucha aniżeli mówi.. Trzyma się również swoich zasad i nie zmienia ich nigdy, bez względu na okoliczności.. Pola to kobieta pewna siebie, niezależna i bardzo towarzyska.. Zginęła z rąk pogan, którzy zmiażdżyli jej szczękę i wybili wszystkie .Znaczenie imienia Pola.. Zdecydowanie zamiast zabawy woli dobrą książkę, ale mimo to ma wielu przyjaciół, gdyż doskonale .Znaczenie imion.. Jest bardzo impulsywna i nie liczy się ze słowami, co w pierwszej chwili zraża do niej ludzi.. Rzadko płacze czy się awanturuje i tak naprawdę jest bardzo grzeczną oraz kochaną dziewczynką.. Imię Pola wywodzi się z Greki.. Czy była święta Pola?. Prędzej wybierze wieczór spędzony na .Pola Znaczenie imienia Pola.. Lubi naukę.Pola: Opis, informacje, znaczenie imienia dla dziewczynek: Pola.. Być może imię stało się "samodzielne" pod wpływem pomieszania zdrobnienia Apolonii z imieniem .Znaczenie imienia Pola.. Bardzo długo pozostaje i zachowuje się jak mała dziewczynka, a następnie mała kobietka.Znaczenie imienia Pola..

Jetzt shoppen.Znaczenie imienia Pola.

Jednocześnie jest również inteligentna, pracowita i ambitna.. Każdy swój krok dokładnie przemyśliwuje .POLA - znaczenie imienia Tweetnij.. Jej imię ma sporo wspólnego z pięknem, o czym dowiecie się za chwilę.. Popularne w dwudziestoleciu międzywojennym i w ostatnich dekadach XX wieku.Pola - pochodzenie i znaczenie.. Najpopularniejsze imiona 2021 dla dziewczynek.Pola może obchodzić imieniny 9 lutego.. W większości języków europejskich występuje forma Apollonia, natomiast w j .. Pola to kobieta rozsądna, poukładana i bez względu na okoliczności trzymajaca się swoich zasad.. Skorzystaj z naszego imiennika.. Rzadko pozwala sobie na spontaniczność i jakieś nieprzemyślane działania.. strona 5: imię Pola po chińsku.. Pierwsza data jest związana ze wspomnieniem św. Apoliny z Aleksandrii w Kościele katolickim.. Cechują ją pewność siebie i niezależność.. Czy Pola to popularne imię dla dziewczynki?. W dzieciństwie Pola jest ruchliwa, ciekawska i bardzo wesoła.. "należąca do Apolla"), ale obecnie funkcjonuje w języku polskim również jako samodzielne imię.. Wszystko co warto wiedzieć o imieniu Pola znajdziesz w naszym imienniku .Pola to nie imię Znaczenie imienia Pola to nie imię.. Szybko się uczy, świetnie odnajduje się w każdej sytuacji, potrafi zachować zimną krew i dobrze znosi stres.Znaczenie imienia Pola..

Pola i inne popularne imionaZnaczenie imienia Paula.

Kobiety, które noszą imię Pola, obchodzą imieniny 9 lutego oraz 23 września.. strona 2: tutaj jesteś .. strona 4: imię Pola w piosenkach.. Rzadko pozwala sobie na spontaniczność i jakieś nieprzemyślane działania.. Kiedyś imiona nadawano nie tylko w celu identyfikacji danej osoby.Nadawanie imienia miało funkcje magiczne, stanowiło życzenie, wróżbę na późniejsze życie.Znaczenie imienia Paula.. Jeśli trzeba, potrafi zająć się sama sobą, jest .Pola - znaczenie imienia.. Łącząc te wszystkie fakty, możemy dojść do wniosku, że Pola jest .Znaczenie imienia Pola.. W Polsce zaczęło być częściej nadawane dopiero w .strona 1: znaczenie imienia Pola, imieniny Poli, zdrobnienia i inne.. Wyraz imię wywodzi się z łacińskiego słowa "nomen".Oznacza nazwę, którą nadaje się osobie w określonej społeczności.. Na popularność imienia wpływ ma również łacińskie imię Paula, które często jest wymawiane jako Pola.. Jest kobietą wrażliwą i małomówną.. Nie bierze udziału w dzisiejszym "wyścigu szczurów".. Paula to przebojowa, pełna energii, pomysłowa kobieta.. Szczegółowe informacje o imieniu Pola.Imię Pola.. Prawdopodobnie fakt, że dziś to imię funkcjonuje jako oddzielne od imienia Apolonia, wiąże się w pomieszaniem imion Apolonia i Paula; to ostanie .Pola - znaczenie i pochodzenie imienia Także : Polka, Polcia Znaczenie : od imienia Apolonia Planeta : Pluton i Wenus Znane : Pola Negri, Pola Raksa, Pola Nowakowska, Pola Gojawiczyńska Imieniny : 9 lutego Historia i znaczenie imienia Pola.. Pola to kobieta bardzo rozważna, rozsądna i poukładana.. Pola to kobieta bardzo rozważna, rozsądna i poukładana.. Zbiór najśmieszniejszych memów związanych z imieniem Pola.. Apolonia z kolei oznacza istotę "wywodzącą się od Apolla", greckiego boga sztuki i wróżbiarstwa, będącego synem Zeusa.. Pola to zdrobnienie od imienia Apolonia, które dopiero od kilku lat jest nadawane jako imię samodzielne.. Kobieta nosząca to imię jest ogromnie rozsądna i poukładana.. strona 3: święta Pola.. W towarzystwie nie gra pierwszych skrzypiec, jest raczej małomówna, więcej słucha aniżeli mówi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt