Napisz opowiadanie o szewczyku dratewce

Pobierz

Drzwi otworzyła mu opryskliwa czarownica, wpuściła do środka i zaprowadziła do pomieszczenia, w którym stał korzec z makiem i piaskiem.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.Pewien Szewczyk miał ojca złośnika, który go z domu wyrzucił, tak więc nie pozostało mu nic innego jak powędrować w świat.. 8.Dotarcie do miasteczka.. Miał jednak dobre serce.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Od wszystkich dostał drobiazg, dzięki któremu mógł poprosić o pomoc, gdyby jej potrzebował.. Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać drugie zadanie czarownicy?. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Temat dnia: Wspólne układanie opowiadania o wędrówce Szewczyka Dratewki.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. 1.Praca grupowa-zabawa w skojarzenia.. Odpowiedz UsuńNi mniej ni więcej zachęcam Was bardzo do przeczytania bajki o Szewczyku Dratewce, dzieciom.. Kiedy zobaczył mrowisko, rozkopane przez niedźwiedzia, pomógł mrówkom je naprawić.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Na podstawie baśni Szewczyk Dratewka napisz kilkuzdaniową wypowiedź na temat jak rozumiesz powiedzenie,,Jak ty komu tak on tobie""Bajka o Szewczyku Dratewce" Kategoria: Wydarzenia Przedszkolne Opublikowano: piątek, 02, czerwiec 2017 18:15 Dziś kolejna atrakcja - przedstawienie pt. "O Szewczyku Dratewce" wg tekstu Janiny Porazińskiej w wykonaniu Teatru La Fayette ze Szczecina.Opis..

Oprócz: Opowiadanie o szewczyku dratewce.

Wówczas i kaczki i rybki zaczęły szukać złotego kluczyka.. 2 grudnia 2014 Aktualności, Filmy.. Niech nikt nie myli go z tym szewczykiem, który zabił Smoka Wawelskiego!. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. Zaraz, zaraz to chyba jednak zupełnie inna bajka!Pewien chłopiec, szewczyk, który wyuczył się już szewskiego fachu, postanowił powędrować w świat, by rozpocząć samodzielne życie.. Pewnego dnia, idąc przez las, natknął się na wielkie, rozsypane mrowisko.Zajrzyjcie do klasyki, czyli do książki o dzielnym Szewczyku Dratewce.. Wreszcie dotarł do miasta, gdzie znajdował się zamek, w którym zła czarownica .Przedstawienie dla najmłodszych "O Szewczyku Dratewce" opowiada o szewcu, który pomaga innym nie oczekując niczego w zamian.. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. Każda grupa otrzymuje karteczki.Witajcie!. Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu drugiego zadania?. Baśń Szewczyk Dratewka należy do najczęściej publikowanych utworów Janiny Porazińskiej.Bajkę o dzielnym i pomocnym Szewczyku Dratewce również czytała mi mama.. Stanął u stóp wysokiej wieży i zapukał w olbrzymie wrota.. Pomagał każdemu stworzeniu spotkanemu na drodze.. Znajdziecie w niej piękne przesłanie, o tym że dobro, które ofiarujemy innym bezinteresowanie, zawsze wraca do nas..

O tym, że nawet najcięższy los może się odwrócić, trzeba tylko mieć wiarę i nie poddawać się nigdy, przenigdy.Opowiadanie o szewczyku dratewce.

Zadanie szewczyka polegało na oddzieleniu ziaren maku od ziaren piasku.1.Wędrówka szewczyka Dratewki przez las.. Przygotowanie do inscenizacji.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.Gdy szewczyk Dratewka opowiedział kaczkom o swoim zadaniu.. Wiersze - Brzechwa Jan Przed snem (ale nie tylko) warto posłuchać mądrej, ciekawej i śmiesznej bajki z morałem.. Napisz tez jakie zachowania szewczyka swiadcza o wybranych przez ciebie cechachZadanie: napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka skorzystaj Rozwiązanie:szewczyk dratewka był pracowitym mężczyzną chciał sam zarobić na swoje utrzymanie , dlatego wędrował po świecie i naprawiał ludziom buty był przyjaznym i życzliwym młodzieńcem bezinteresownie pomógł pszczołom i chętnie nakarmił chlebem kaczki dratewka był odważnym i dzielnym człowiekiem .Szewczyk Dratewka - streszczenie.. Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie.. 5.Dalsza wędrówka.. a) raki b) kaczki i ryby c) pies 9.Bajka o Szewczyku Dratewce.. Żył sobie pewien szewczyk, którego nazywano Dratewką.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.. Pewnego dnia, kiedy przechadzał się po lesie - patrzy, a tu kopiec mrówek cały okrutnie zniszczony.Re: O Szewczyku Dratewce Post autor: Dany » 2020-04-23, 16:47 Koniec miesiąca, utwór przenoszę do limeryków, tam też można czytać, komentować i odpowiadać na komentarze.11.Napisz kilka zdań na temat: Które z wydarzeń opisanych w książce spodobało ci się najbardziej?.

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.

Nie miał warsztatu, lecz wędrował po świecie i łatał stare obuwie.. a) jaskółki b) myszki c) mrówki 7.. 2.Dostrzeżenie zniszczonego mrowiska na skraju drogi.. W Szewczyku mamy mroczne, ciężkie obrazki, które nie do końca .Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. 3.Pomoc biednym mrówkom.. sił.. I tak przechadzał się po świecie to w jedną, to w drugą stronę - wiele ścieżek wydeptał.. iedak był z niego a biedak!. Tamte są jasne, przejrzyste i przyjemne.. Za każdym razem trzymałam kciuki, żeby przechytrzył złą czarownicę.. Spektakl, w którym występują lalki oraz aktorzy, jest interpretacją prozy Joanny Porazińskiej i Marii Kownackiej z nieoczekiwanym i zaskakującym zakończeniem.Przedstawienie dla najmłodszych "O Szewczyku Dratewce" opowiada o szewcu, który pomaga innym, nie oczekując niczego w zamian.. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.. Napisała je dla Was Edyta Grabowska-Gwardiak, która zaprzyjaźniła się z Misiem Bumkiem, posiadającym niezwykłą cechę - zna i rozumie ludzką mowę.Plik O szewczyku Dratewce.mp3 na koncie użytkownika lucyja31 • folder bajki z radia • Data dodania: 22 maj 2012 Tekst i ilustracje: Ula Ziober.. Dziś przychodzimy do was z opowieścią o prawdziwym Szewczyku Dratewce.. Szewczyk ten miał na imię Dratewka i….. Bardzo mi się podobało, że w wykonywaniu trudnych zadań pomogły mu zwierzątka, którym on wcześniej udzielił pomocy.Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna..

Spektakl z nieoczekiwanym i zaskakującym zakończeniem, w którym występują lalki oraz aktorzy, jest interpretacją prozy Joanny Porazińskiej i Marii Kownackiej.O szewczyku Dratewce Stoliczku, nakryj się!

"Bajka o prawdziwym Szewczyku Dratewce".. pomocny,przyjazny, zyczliwy,odwazny, dzielny, smialy,samolubny, zly, tchorzliwy, bohaterski wesoly.. Pewnego razu szewczyk Dratewka szedł wąską ścieżką przez las wesoło podśpiewując pod nosem.Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Jeśli chodzi o ilustracje, to są dużo gorsze w porównaniu do innej książeczki z serii - "Jak Wojtek został strażakiem" Czesława Janczarskiego.. Kto pomógł szewczykowi w wykonaniu pierwszego zadania ?. Dratewka był skromnym szewczykiem naprawiającym buty ludziom z miasta.. 4.Obietnica pomocy złożona przez mrówki.. Po godzinie mała rybka znalazła go na dnie i podała jednej z kaczek, a kaczka przypłynęła z nim do kaczora.Streszczenie.. 9.Królewna uwięziona w wieży.Szewczyk dratewka był u Janiny Porazińskiej i nie było tam smoka tylko czarownica, która więziła królewnę - to zupełnie inna bajka, która powstała w XXwieku, a ta legenda, o smoku wawelskim, jest znacznie starsza!. Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, w bogatym mieście Krakowie żył sobie szewczyk, który zabił smoka i został królem.. 6.Napotkanie uszkodzonej barci i pomoc pszczołom..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt