Napisz w zeszycie kilka zdań z wyrazami z literą ż

Pobierz

"Nałożone" na siebie utworzą wyrazy.. W napisanych niżej zdaniach jest 7 błędów.. .Napisz wyrazy z "ż" Napisz wyrazy z " ż" .. Możesz sko-rzystać ze słownika ortograficznego.. Wyszukaj w różnych źródłach wyrazy wieloznaczne.. Sporo tych wyrazów z rz niewymiennym.. Joasia jest wrażliwa na potrzeby innych.. Ułóż i zapisz zdanie z tym wyrazem w zeszycie języka polskiego.. Znajdź wyrazy dwusylabowe - napisz 4 w zeszycie.. Wypisz z wyrazowych ciągów słowa z "rz" i "ż".. Podzielił się nimi z kolegami.. Sylaby i litery mogą się powtarzać.POMOŻE KTOŚ Załączniki do zadania.. - zawierające ż wymienne Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 3 .. Duże litery piszemy na początku zdania, przy nazwach własnych (czyli imionach, nazwach .Ułóż dwa zdania o swoim ulubionym bohaterze z książki lub filmu.. 10 zdań z samych wyrazów z rz i ż ?. Zapoznajcie się z tekstem, w którym występują wyrazy z ż niewymiennym.. F a u y ie a u e i a a a a i a e a e y 4 Policz litery i głoski w podanych wyrazach.. Drzewo rośnie bardzo .. jesienią odlatywaćdo kaczki ciepły dzikie krajów 1.. Wypiszcie z tego tekstu jak najwięcej wyrazów z literą cz do zeszytu.. Edukacja społeczna.. 1 ocena Najlepsza odp: 100 .. omg zdania nie wyrazy angela10212 odpowiedział(a) 28.04.2011 o 17:01 1.. Mam w pokoju ładny żyrandol.. Lekcje programowania.. obok każdego ciągu zapisano liczbę wyrazów z ż niewymiennym..

5.Uzupełnij zdania wyrazami z ramki.

Zilustruj ich znaczenia- każde znaczenie inną techniką plastyczną (kredki, farby, wyklejanka, kolaż itp.).. Wykonaj to ćwiczenie w zeszycie: wyraz liczba sylab liczba głosek liczba liter.. Moja pomoc w przygotowaniach do świąt - mapa myśli.. Pod obrazkiem jest 6 zdań, w każdym z nich brakuje jednego wyrazu (wyrazy są w ramce).. 4.W szkole jest nowa stołówka 5.Na Syberi jest ogromny mróz.. Wybierz z nich dwa takie, które nadają się do ilustrowania.. Zadania dla ucznia - przeczytaj wybraną czytankę.2.. Zakreśl kolorową kredką.. czapka.. Zastosuj w każdym z wypowiedzeń co najmniej jeden przysłówek w stopniu wyższym lub najwyższym.. 2014-12-12 15:32:33; Wymyśl zdania współrzędne z podanymi spójnikami.. Romek nie poszedł na spacer.. Klasa 2 Polski.. Wyraz Liczba liter głosek czasem szedł szczotka 5 Przeczytaj głośno podane pary wyrazów, a następnie wskaż głoski, którymi różnią się te słowa.ale także spostrzegawczością i dobrym słuchem.. Następnie tutaj lub w zeszycie zapisz odpowiednie zasady ortograficzne dotyczące pisowni "rz" lub "ż".. Wyodrębnienie wyrazów z ż. 3.. Odpowiedz na podane pytania.Temat: Wyrazy z literą "ż", których pisownię trzeba zapamiętać.. Wykonaj ćwiczenia w kartach pracy s.61, 62(rysowanie drogi Świętego Mikołaja).. Teraz czas na samokontrolę, czyli pisanie z pamięci ćw..

Utrwalenie pisowni wyrazów wielką literą.

Przyklej na pracy kartonik z wyrazem .Napisz w zeszycie zdania z wyrazami z krzyżówki.. Podręcznik, s. 175-176 Przypomnienie i uzupełnienie wiadomości Moja notatka.. Z ajęcia wyrównawcze - klasa III A i IIIB.. Wypisz z wyrazowych ciągów słowa z "rz" i "ż".. Musicie do każdego zdania wstawić taki wyraz z ramki, żeby zdanie było zgodne z obrazkiem (nie przepisujcie całych zdań do zeszytu, wystarczy numer zdania a obok wyraz, który powinien być wstawiony).2.. Mały Grzegorz.. 2012-05-26 13:16:17; Ułóż zdania z podanymi przyimkami 2013-03 .Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Soła to prawy dopływ Wisły.. Porównaj swoje propozycje z propozycjami innych.Ćwiczenie 1.. Ułóż wyrazy z wylosowanych sylab i zapisz je w zeszycie.. Ćwiczenia w zapamiętywaniu wyrazów- łączenie wyrazu z rysunkiem.. Rozszyfruj wyrazy z ch i zapisz je w zeszycie.7.. ulicaNapisz 10 zdań z "ż" 2011-04-28 16:51:35; .. skówkę od mojego długopisu.. Stojący mebel przy stole.. Piszemy poprawnie.. czekolada.. Język angielskiWyszukaj w ćwiczeniu 1 str. 26 wyrazy z u oraz ó i napisz je w zeszycie w kolejności alfabetycznej .. Następnie tutaj lub w zeszycie zapisz odpowiednie zasady ortograficzne dotyczące pisowni "rz" lub "ż".. W zeszycie wyjaśnij znaczenie zwrotu: nie omieszkać..

Zapisz je tutaj lub w zeszycie.

Ułóż dziesięć zdań z ó niewymiennym 2021-10-01 17:15:32; Praca domowa z imieslowow (tabela na dolaczona ) PLISS SZYBKO POTRZEBUJE NA 8 DAJE NAJ 2021-10-01 07:23:16;Pomożenie ułożyć min.. Rozwiązywanie zadań z zeszytu ćwiczeń.. szczytWykonaj w kartach pracy ćwiczenie 4 s.60 .Napisz w zeszycie kilka zdań o tym, jak ty spędzasz Wigilię.. Otwórzcie podręczniki na stronie 282.. Postarajcie się zapamietać ich jak najwięcej.. Zapisz w tabeli właściwe odpowiedzi.. uzupełnij treść.Ulóż zdania ze spójnikami 2011-03-08 19:44:37; napisz dwa jak najdłuższe zdania, w których wszystkie słowa poza spójnikami i przyimkami będą się zaczynać od litery ż. Nie powtarzaj wyrazów!. 8.Kotek wpadł w dół.. Wybierz 3 wyrazy, ułóż z nimi zdania i napisz w zeszycie.. Porządkowanie.. uzupełnij treść.. wg Martajerczynska.. zadanie interaktywne.. Zapoznaj się z opowieścią zawierającą wyrazy z ż niewymiennym - "Jezioro żabie".. Dzisiaj poćwiczymy pisownię wyrazów z "ż" wymiennym na "g" Przykłady: wstążka - wstęga książka - księga twarożek - twaróg rożek - róg W zeszycie ułóż 4 zdania z wyrazami z ż, które wymieniają się na g. 3.Poszukaj, napisz po śladzie litery odpowiednim kolorem kredki i policz, ile jest liter.. Napiszcie wyrazy i zdania w ćwiczeniu polonistycznym na stronie 41..

Napisz je w zeszycie.

Uzupełnij wyrazy odpowiednimi literami z ramki.. Zapisz te wyrazy w zeszycie i powiedz, co mają ze sobą wspólnego.. Nauka pisania "ż" - analiza kształtu, porównanie z literą "z" - demonstracja sposobu pisania bez linii - demonstracja pisania w liniach, samodzielne pisanie w zeszycie - pisanie wyrazów: żagiel, Żywiec - pisanie zdania: Po jeziorze żywieckim w Żywcu pływają żaglówki.. Więcej niż kolega czy też koleżanka.Ułóż wyrazy w kolejności alfabetycznej i zapisz zdania w zeszycie.. Podkreśl wyrazy z ó niewymiennym i przepisz je w kolejności alfabetycznej.. Pełno jest ich w lesie.. Przysłówek.. Należy oszczędzać , żeby ścinać jak najmniej .. R1ab7IBO34yQ0 1. zadanie interaktywne.. Napisz 10 zdań z "ż" Pomocy To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Szczepan.. 9, str. 39 przepisz do zeszytu.. Rozpadał się deszcz.. 9.Sokół leciał nad sosną.. 7.Na ścianie jest mnustwo znaków.. 10.Skrót imeinia Gabryjeli to Gabi.Ułóż i napisz w zeszycie zdania z wyrazami wieloznacznymi z zadania 1.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:4 Dopisz po 4-5 wyrazów, w których u jest: na początku, w środku, na końcu wyrazu.. Drzewo z białą korą.. Aby poćwiczyć pisownię tych wyrazów wykonajcie ćwiczenia 1-5 na stronach 86-88 w zeszycie ćwiczeń.Znajdź w dowolnej czytance wyrazy jednosylabowe, napisz 4 w zeszycie.. Odszukaj paski w jednakowym kolorze.. B b D d G g P p Paweł popiegł do bomu do diłkę.. Znajdź je.. Karol dostał od babci cukierki.. Znajdź wyrazy dwusylabowe - napisz 5 w zeszycie.. Zorganizowała zbiórkę żywności dla potrzebujących Ćwiczenie 2 Utwórz liczbę mnogą.Wyszukaj w wierszu odpowiedni fragment i wymień zakupy Jurka i Kasi.. Wyraz szkoła składa się z 5 głosek.. Chodzi o np zdanie Krzyś pomoże Katarzynie odkurzyć przedpokój Muszą być tylko wyrazy z rz lub ż w środku Tak o takie coś chodzi Tylko nie musi się zaczynać wyraz za każdym razem na ż lub rz andzia159carme nie może być nawet tych spójników a, więc, i, oraz itp.Ćwiczenie 1.. Zanim opiekun zacznie dyktować po 1 zdaniu, tak jak w klasie, pamiętaj o analizie każdego zdania.Zapisz je w zeszycie.. inkedimg_20190222_211830 .. Zapisz odpowiednie synonimy podanych wyrazów.. Szukałem jakiegoś dobrego zestawienia, gdzie będą wyrazy z rz niewymiennym, to jest świetne, dzięki.. tutaj lub w zeszycie - wyrazy, które powstaną z podanych sylab.. Będzie brał z koledami w dwa odnie.Odpowiedź na: Wyrazy z rz niewymiennym - "rz" niewymienne.. Edukacja matematyczna.. Płynie przez Żywiec .Za pomocą wyrazów z ramek, połącz każde dwa zdania w jedno.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. I nie wiedziałem, że wyrazy z rz niewymiennym można tak fajnie podzielić na grupy, bardzo przydatne.Temat: Wyrazy z literą "ż", których pisownię trzeba zapamiętać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt