Zwierzęta w tatrach prezentacja

Pobierz

Endemiczne gatunki roślin i zwierząt, a także atrakcyjne ukształtowanie tego terenu sprawiało, że wzięto te obszary pod ochronę i utworzono Tatrzański Park Narodowy.Świat zwierząt Tatrzański Park Narodowy chroni unikatowy w skali kraju świat zwierzęcy wysokich gór, odmienny pod wieloma względami od fauny innych pasm górskich Polski a nawet Europy.. Warunki bytowania zwierząt w Tatrach wyraźnie różnią się od innych środowisk naturalnych.Świstak to taki osobliwy mieszkaniec Tatr Bez wątpienia świstaka można uznać za jedno z najciekawszych zwierząt żyjących w Tatrach.. Wydawnictwo Szkolne PWN wydało dla nauczycieli geografii pomoc dydaktyczną pt. "Geografia Polski".. Możemy spodziewać się nagłego załamania pogody, śniegu w środku lata, burzy z piorunami na szczytach, nagłej mgły, lawin śnieżnych i kamiennych, jak również porywistych wiatrów.W Tatrach Polskich znajduje się kilkadziesiąt szlaków turystycznych, o łącznej długości około 250 km.. Z punktu widzenia systematyki zaliczany jest do rodziny wiewiórkowatych, a jak zapewne większość z nas wie, wiewiórki żyją głównie na drzewach.Nic bardziej mylnego, oprócz świstaka, w Polsce, także susły są przedstawicielami tzw. wiewiórek .Rośliny które można spotkać w Tatrach.Kliknij DZWONEK na kanale, bo YouTube często obcina zasięg, dzięki!. Turystyka..

TPN udostępniony jest dla turystyki pieszej, rowerowej, narciarstwa biegowego, taternictwa i narciarstwa zjazdowego.Tatrzańskie Park Narodowy - zwierzęta oraz rośliny.

Duża zmienność temperatur w ciągu doby i niska średnia temperatur w ciągu roku sprawiają, że tylko niektóre gatunki zwierząt były w stanie .Tatry, ze względu na znaczne wyniesienie nad poziom morza oraz chłodny wysokogórski klimat, stwarzają specyficzne warunki do życia zwierząt.. Około 160 km tras i szlaków udostępnionych jest dla narciarzy.. Z racji tego, że klimat tatrzański ma sporo wspólnego z klimatem alpejskim, warunki panujące tutaj są dosyć wymagające.. Na tym terenie funkcjonuje 8 schronisk turystycznych, kolej linowa kabinowa (na Kasprowy Wierch), 4 koleje linowo-krzesełkowe (Nosal, Krokiew, Gąsienicowa, Goryczkowa) oraz wyciągi orczykowe (Kalatówki, Suchy Żleb .. Pomagaj zwierzętom przetrwać zimę !. Jednym z nich podążająbohaterowie naszej opowieści.. Jest to kolejne po "Geografii fizycznej" wydawnictwo z ser.Zwierzęta w Tatrach.. Występuje na terenie całej Polski, w lasach liściastych i mieszanych.Kwitnie od maja do czerwca.. Ten niewielki ssak, wielkością .Zwierzęta występujące w Tatrach na tej wysokości to między innymi: jeleń europejski - mimo dużych rozmiarów porusza się bardzo sprawnie po lesie; borsuk - ten największy przedstawiciel rodziny łasicowatych w Europie jest niezwykle czystym zwierzęciem, które regularnie sprząta swą norę.wyruszyło w Tatry..

Podczas wędrówki pragną przeżyć niewiarygodne przygody, zobaczyćtatrzańskie rośliny i zwierzęta, odpocząć nad górskim stawem, poznać nowych przyjaciół oraz sprawdzićswojąkondycję.Pamiętaj !

Opublikowane według MJG w Tatry · 2 Grudzień 2019.. Zwierzęciem, który niezaprzeczalnie kojarzy się z Tatrami jest kozica.. Ich sierść ma kolor szarożółty.Tatry przekraczają 2600 metrów nad poziom morza, tak więc to są naprawdę wysokie góry ze wszystkimi niebezpieczeństwami.. W tatrzańskich lasach drapieżnik był dość liczny jeszcze w XIX wieku, ale bezlitośnie tępienie tych zwierząt, spowodowało, że zniknęły z tych terenów na pewien czas zupełnie.Wystarczy być w odpowiednim miejscu i czasie a dzikie tatrzańskie zwierzęta same do Ciebie podejdą ;)Tatry to nie tylko malownicze szlaki i zachwycające widoki, lecz także zróżnicowany świat fauny i flory.. Ma to oczywiście odniesienie do wyższych partii Tatr, w niższych piętrach reglowych powszechnie występują te same ssaki, ptaki, płazy i gady oraz owady .W Tatrach środowiskiem wilka są ciche niedostępne lasy, gdzie wilczyca może znaleźć spokój w okresie wychowywania szczeniąt.. Spis treści Spis treści Spis treści Spis treści Objęta jest ochroną częściową.. Świat zwierzęcy Tatr, jest niezwykle bogaty i interesujący, różni się od tych żyjących na nizinach.. Tatry są jedynym w Polsce obszarem, w którym panuje wysokogórski klimat.. Nie zrywaj roślin pod ochroną !. Spis treści Rośnie jedynie w Tatrach.Długość Tatr wynosi w linii prostej 53 km, a ściśle wzdłuż grani 80 km..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt