Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych ćwiczenia klasa 4

Pobierz

Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.Czas trwania: 1 godzina lekcyjna CELE LEKCJI: • znajomość przez uczniów cyfr rzymskich • znajomość przez uczniów reguł zapisywania i odczytywania liczb w systemie rzymskim • ćwiczenia prowadzące do uzyskania sprawności w odczytywaniu i zapisywaniu liczb wielocyfrowych w systemie rzymskim • ćwiczenia prowadzące do uzyskania sprawności w stosowaniu cyfr rzymskich do .Zapisywanie i odvzytywanie liczb - Tworzenie i porównywanie liczb.. wg DorotadanPlik zapisywanie i odczytywanie liczb.doc na koncie użytkownika szym9912 • folder MATEMATYKA klasa 4 • Data dodania: 5 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.System rzymski jest systemem zapisywania liczb, który w przeciwieństwie do zapisu pozycyjnego, pozwala zapisać liczby przy pomocy znaków o zawsze ustalonej wartości.. Budowanie liczb wielocyfrowych o podanych własnościach.8) zapisuje ułamki dziesiętne skończone w postaci ułamków zwykłych; klasy 4, 5, 6 9) zamienia ułamki zwykłe o mianownikach będących dzielnikami liczb 10, 100, 1000 itd.. Dodaje i odejmuje w pamięci 2.1 liczby naturalne wielocyfrowe 5.Kartkówka: zapisywanie i odczytywanie liczb naturalnych..

Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych .

Układają końcowe hasło i je odczytują.. Ucz się sam(a)!. Cele kształcenia-wymagania szczegółowe: I.. Zeszyt ćwiczeń.. Czynności nauczyciela 1.. Wskazani uczniowie odczytują utworzone wyrazy w ramach swojej grupy i zapisują na tablicy kolorową kredą, w dowolnej kolejności.. na ułamki dziesiętne skończone dowolną metodą (przez rozszerzanie lub skracanie ułamków lekcja 2.. Materiały dla wszystkich.. Materiał zawiera 6 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 2 filmy, 17 ćwiczeń, w tym 7 interaktywnych.. Odczytywanie wylosowanych liczb - Kopia odczytywane i zapisywanie liczb - Odczytywanie liczbZapisz swoje obliczenia Systemy zapisywania liczb - plan sprawdzianu Nr Sprawdzane umiejętności Wymagania z podstawy programowej zad.. Naszą misją jest zapewnienie bezpłatnej, światowej klasy edukacji dla wszystkich i wszędzie.dzielenie pisemne, dzielenie pisemne przykłady, dzielenie pisemne zadania, dzielenie pisemne ułamków dziesiętnych, dzielenie pisemne klasa 4, dzielenie pisemne przez liczby jednocyfrowe, dzielenie pisemne przez liczby wielocyfrowe, dzielenie pisemne ćwiczenia, mnożenie i dzielenie pisemne, dzielenie pisemne przez liczbę dwucyfrową .Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak w systemie rzymskim zapisać liczby większe niż 12, - jak odczytywać liczby zapisane w systemie rzymskim, - jakie są z.Temat: Ćwiczę odczytywanie i zapisywanie dużych liczb..

Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych.

1, 2, 3 System dziesiątkowy opiera się na grupach: wyróżniamy grupę jedności, tysięcy, milionów, miliardów itd.. Czytaj więcej.. Pamięciowe dodawanie liczb naturalnych w zakresie 100.. Połącz liczby zapisane słowami i cyframi - kliknij na obrazek.. Porównuje liczby 1.3 naturalne 4.. 1 - jeden 10 - dziesięć 100 - sto 1000 - tysiąć 10.000 - dziesięć tysięcy 100.000 - sto tysięcyTematy w klasie 4:Czas i KalendarzSystem rzymski Liczby naturalne - dziesiątkowy system pozycyjny Lekcja 1: Liczby naturalne [I.1]Lekcja 2: Dziesiątkowy układ pozycyjny - wprowadzenie [I.1]Lekcja 3: Oś liczbowa - wprowadzenie [I.2]Lekcja 4: Zaznaczanie i odczytywanie liczb na osi liczbowej [I.2]Lekcja 5: Zaokrąglanie liczb naturalnych [I.2]Lekcja 6: Dziesiątkowy układ pozycyjny .Matematyka dla czwartej klasy - arytmetyka, pomiary, geometria, ułamki.. 5. Rozpoznawanie, odczytywanie i zapisywanie słowami liczb wielocyfrowych (zadanie 3,4 - karta pracy).. Zapisywanie liczb słowami.. AKTUALNOŚCI, Liczby wielocyfrowe.. Typ materiału: Lekcja z Epodręcznika.. Ćwiczenia - zapisywanie i odczytywanie dużych liczb w dziesiątkowym systemie pozycyjnym, również w kontekstach realistycznychTemat: Odczytywanie i zapisywanie liczb wielocyfrowych.. LEKCJA 5.. 8-12 4-11 5-8. lekcja 1.. Poleca zajęcie miejsc na krzesłach od grupy liczb 3-cyfrowych,4-cyfrowych ..

Zapisywanie i odczytywanie liczb zapisanych znakami rzymskimi.

Lekcja 13: Odczytywanie i zapisywanie liczb wielocyfrowych.. Podczas tej lekcji uczniowie pracowali w pracowni komputerowej.. Liczby naturalne w dziesiątkowym układzie pozycyjnym.. Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych.. Rząd I.Trenowali zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych rozwiązując interaktywne zadania.. Uczeń: 1.. Wprowadzenie znaków nierówności < i >.Temat 1.. Każda grupa składa się z 3 cyfr, które po kolei od prawej wskazują cyfrę jedności, dziesiątek i setek danej grupy - tak jak na rysunku.4.. Uczeń: 1) zapisuje i odczytuje liczby naturalne wielocyfrowe.. (program zgodny z programem nauczania w USA).. Pobierz (doc, 31,0 KB) Podgląd treści.. Oszacuj wynik mnożenia liczb wielocyfrowych Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. Zapoznaj się z definicją liczb naturalnych oraz wykonaj ćwiczenia.. Skopiuj link Skopiowano.. LEKCJA 6.. Zapoznaj się z przykładami, następnie wykonaj ćwiczenia z .Plik zapisywanie i odczytywanie liczb.doc na koncie użytkownika mireq33 • folder klasa 4 • Data dodania: 27 mar 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Lekcjia Temat : Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych.. Zapisz liczby cyframi - kliknij na obrazek Zapisz liczby słowami - kliknij na obrazek..

Zapisywanie i odczytywanie liczb - kartkówkaKLASA 4.

Trenowali zapisywanie i. Zapisuje liczby naturalne 1.1 wielocyfrowe 2.. W systemie rzymskim do zapisania liczby używamy zdecydowanie mniej znaków niż w systemie dziesiątkowym.. Za pomocą 7 znaków (liter) : I, V, X, L, C, D i M jesteśmy w stanie ułożyć każdą liczbę naturalną od 1 do .Zaznaczanie liczb na osi liczbowej (także liczb wielocyfrowych typu 100, 200, 350 czy 500, 1000).. Utrwalanie wiedzy - ćwiczenia.. LEKCJA 7.ĆWICZENIE.. Nauczę się zapisywać liczby za pomocą cyfr oraz zapisywać i odczytywać wielocyfrowe liczby naturalne.. UWAGI ; Lekcja organizacyjna.. 2.Metody: ćwiczeniowa, problemowa, zastosowanie wiedzy w praktyce.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .IV dotyczący zapisywania dużych liczb za pomocą cyfr oraz słownie, wskazywania konkretnych rzędów w dziesiątkowym systemie pozycyjnym.. Filmy: przykłady dużych liczb, odczytywanie dużych liczb (grupy cyfr w liczbach).. Odczytywanie współrzędnych punktów na osi.. GŁÓWNE ZAGADNIENIA.. W ramach podsumowania uczniowie rozwiązują samodzielnie zadanie, które pozwala sprawdzić, w jakim stopniu dzieci rozumieją system .MODUŁ- PODRĘCZNIK - ĆWICZENIA - ZBIÓR ZADAN.. Odkryj, która liczba nie pasuje - kliknij na obrazekZadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4.. Realizacja podstawy programowej.. LEKCJA 3.. Klasa 4, cz. 1, temat: Liczby wielocyfroweLiczba wyników dla zapytania 'klasa 4 porównywanie liczb wielocyfrowych': 10000+ Porównywanie liczb wielocyfrowych Prawda czy fałsz.. Powtórzenie wiadomości o znakach rzymskich w zakresie do XII.. Poleca ustawienie zgodnie z porządkiem na osi liczbowej.. Szukaj: Facebook.Klasa 4, temat: Mnożenie pisemne liczb przez liczby jednocyfrowe; .. Klasa 4, temat: Liczby wielocyfrowe; E-ćwiczenia .. DZIAŁ I - liczby naturalne.. Tłumaczenie na język polski zrealizowane przez Fundację Edukacja dla Przyszłości dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego.4.. Notatka - ramka przypominająca, że nasz system liczenia jest dziesiątkowy i pozycyjny.. Odczytuje liczby naturalne 1.1 wielocyfrowe 3.. Budowanie liczb wielocyfrowych o podanych własnościach.. Zbieranie i prezentowanie danych; .. Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych.. Wędrówka po liczbach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt