Zaimki dzierżawcze niemiecki ćwiczenia pdf

Pobierz

Zanim przystąpisz do zadań poniżej, przypomnij sobie koniecznie mój wpis, w którym opowiadałam o zaimkach dzierżawczych.. Jak ci się wiedzie?. Mam nadzieję, że zgromadzona tu wiedza pozwoli Ci bez problemu opanować opisany materiał.. Test Zdania podrzędnie złożone.. .zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - Zaimki dzierżawcze - Zaimki Dzierżawcze - zaimki dzierżawcze: your, our, their, its Klasa 7 Niemieckim.. Zaimki dzierżawcze występują przez rzeczownikiem i wyrażają przynależność: Das ist meine Schokotorte./ To jest mój tort czekoladowy.Dzięki zaimkom dzierżawczym możesz wyrazić przynależność, czyli powiedzieć, że coś do kogoś należy: Das ist mein Ball.. kl. 6 zaimki osobowe .. Zastąp podkreślone rzeczowniki zaimkiem osobowym.. Kliknięcie na którekolwiek z zagadnień spowoduje dalsze rozwinięcie i prowadzi do ćwiczeń, dotyczących konkretnego zagadnienia gramatycznego.Zaimek dzierżawczy w języku niemieckim - odmiana i ćwiczenia 28 maja 2010 Odsłon: 287 461 28 komentarzy Poniżej prezentuję tabele odmiany zaimków dzierżawczych (Possessivpronomen) w języku niemieckim .Wybierz interaktywne ćwiczenie według poziomu zaawansowania lub tematu i sprawdź swój niemiecki w praktyce.. To jest moja piłka.. Zrób własne ćwiczenie!ćwiczenia interaktywne ćwiczenia online ćwiczenia pdf niemiecki przez internet odmiana zaimka online Übungen Possessivpronomen przypadki niemieckie zaimek dzierżawczy Łukasz Tyczkowski Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator .Zaimki zwrotne w języku angielskim - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego..

... zaimki dzierżawcze j. niemiecki Połącz w pary.

Kiedy go używamy i po co właściwie jest nam potrzebny?. Zaimki dzierżawcze spełniają rolę przydawki i określają do kogo dana rzecz lub osoba należą.. - To jest moja piłka.. Nieokreślone — z -ś (ktoś, kiedyś), z -kolwiek (gdziekolwiek), z nie-(niekiedy, niektórzy) 1.. Jak widzisz, nauka niemieckiego online i za darmo jest na wyciągnięcie ręki - teraz potrzebna jest tylko twoja motywacja i chęci!Niemieckie zaimki osobowe przypominają swoje polskie odpowiedniki - jednak zwróć uwagę na trzecią osobę liczby mnogiej ("sie" i "Sie") - tutaj wstępują pewne różnice.. Zaimek zwrotny w języku polskim nie odmienia się natomiast w języku niemieckim podlega odmianie jak poniżej (różnice w odmianie zaznaczyłem na czerwono) : Pobierz zaimek zwrotny PDF .Zaimek osobowy w języku niemieckim - ćwiczenia gramatyczne.. ".Ćwiczenia z gramatyki francuskiej online.. Polecenie: Trage die angegebenen Personalpronomen als Possessivpronomen in der richtigen Form ein ; Zaimki dzierżawcze - ćwiczenia.. Czekam na odpowiedzi w komentarzach.. Nie oczami na papierze, ale gardłem - używać ich w rozmowie tak by się z nimi oswoić jak mewa ze swoim " mine!. Polecenie: Put in a suitable reflexive pronoun.Ćwiczenia na angielskie zaimki dzierżawcze (possessive pronouns) Najważniejsze, to ćwiczyć zaimki dzierżawcze (possessive pronouns) w praktyce..

Zaimki dzierżawcze - grupa A1 Połącz w pary.

Zaimek dzierżawczy występuje przed rzeczownikiem i nie używa się wtedy rodzajnika.Plik zaimki dzierżawcze angielski ćwiczenia klasa iv.pdf na koncie użytkownika marissaboucher • Data dodania: 1 paź 2018 Przeczące — nikt, nic, nigdzie, nigdy… 7.. Prawidłowe wykonanie ćwiczenia polega na uzupełnieniu zdań właściwymi zaimkami osobowymi - wybierz formę odpowiednią pod względem gramatycznym.Zaimki dzierżawcze po niemiecku - mój, moja, moje / twój, twoja, twoje / jego / jej / nasz, nasza, nasze itd.. dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. W zasadzie ogranicza się (oczywiście w zakresie podstawowym - mianownik) do nauki pewnej tabelki oraz godzinki na przećwiczenie zdobytej umiejętności.Zakładka ćwiczenia to obszerny zestaw ćwiczeń gramatycznych i leksykalnych, podzielony według zagadnień w spisie treści: rodzajnik, rzeczownik, zaimek, przyimek, przymiotnik, czasownik, składnia, czasy.. wg Eska.. Klasa 7 Niemieckim.. Wskazówka Zaloguj się, .. Wstaw odpowiedni zaimek rzeczowny dzierżawczy: le mien, la mienne, les miennes / le nôtre, la nôtre, les nôtres etc. 0%.. Zaimki dzierżawcze niemiecki (tabela) W języku niemieckim każda osoba ma swój zaimek .Kolejny dzień i kolejna porcja ćwiczeń..

Przetłumacz na język niemiecki.

Dzierżawcze — mój, twój, swój… 6.. Polecenie: Trage das korrekte Possessivpronomen ein.ćwiczenia interaktywne ćwiczenia online ćwiczenia pdf niemiecki przez internet odmiana zaimka online Übungen Possessivpronomen przypadki niemieckie zaimek dzierżawczy Łukasz Tyczkowski Nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego, od stycznia 2011 roku właściciel Szkoły Języków Obcych PAROLI, zapalony rowerzysta, fotograf-amator, bloger.Zaimki dzierżawcze Posługiwanie się zaimkiem dzierżawczym w języku niemieckim należy do prostszych czynności.. Zaimki osobowe niemiecki20 lutego 2014 Zaimki Zaimki, zaimki dzierżawcze AKI Arkadiusz Gerlic.. - Do kogo należy piłka?. Uzupełnij luki, wstawiając odpowiedni zaimek .. Dopiszmy zaimki dzierżawcze lub rzeczowniki … Vater mój tata jej dziecko jej dom ich dzieci wasz wujek jego rodzice twój przyjacielZaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Zaimki dzierżawcze niemieckie to takie słowa jak : mein, dein, unser, euer/ mój, twój, nasz, ich etc. Każda osoba ma swój własny zaimek dzierżawczy.. Die Satzgefüge - część 2Zaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Zrób własne ćwiczenie!Dzisiaj zajmiemy się zaimkiem dzierżawczym w mianowniku..

Odświeżysz sobie wiedzę i z łatwością wykonasz ćwiczenia.

zaimki dzierżawcze j. niemiecki Połącz w pary.. W podanych przykładach podkreśl zaimki, napisz ich nazwę (wg tabeli) i określ formę gramatyczną (przy przysłownych postaw kreskę)Zaimek dzierżawczy - Das Possessivpronomen Każda osoba posiada w języku niemieckim odrębny zaimek dzierżawczy.. Mój, twój, jego, jej, … w języku niemieckim to żaden problem z niemiecka-inspiracja.pl Serdecznie zapraszam Zaimki dzierżawcze w języku angielskim - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Test Deklinacja przymiotników.. Die Satzgefüge - część 1 Test Szyk wyrazów.. Wczoraj ćwiczenia do filmu, a dzisiaj ćwiczymy sobie gramatykę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt